Mineralinių trąšų lengvas prieinamumas lėmė perteklinį trąšų kiekio ir maistinių medžiagų (ypač azoto ir fosforo) naudojimą, kas padarė neigiamą poveikį vandens kokybei ir ekosistemai. Šiai dienai nuolat brangstančios mineralinės trąšos skatina ūkininkus ieškoti alternatyvių šaltinių, tinkančių tręšimui. Vienas iš tokių variantų – srutų panaudojimas. Bet srutų kompostavimas iškelia ūkininkams srutų laikymo ir apdorojimo problemas.

Viena iš pagrindinių problemų – tai didelės laiko ir finansinės sąnaudos, reikalingos reikiamo srutų kiekio paskirstymui, kurio užtektų užtikrinti poveikį, prilygstantį mineralinių trąšų naudojimui, o kartais vien tik srutų neužtenka ir dirvą prireikia papildomai tręšti mineralinėmis trąšomis.

 Atsižvelgiant į tai svarbu pasirinkti tokį tręšimo būdą, kai tręšiant srutomis būtų tokią pat nauda, jei būtų tręšiama mineralinėmis trąšomis, bet kartu su tuo visa tai turi būti finansiškai naudinga ir paprasta naudojime.

 Kaip čia gali pagelbėti ir padėti sutaupyti „Humilat Compo“?

 Panaudojus preparatą „Humilat Compo“ galima sumažinti srutų įterpimo į dirvą normą iki 48 %*, nes po apdorojimo preparatu padidėja srutų kokybiniai rodikliai (pavyzdžiui, sausa medžiaga padidėja iki 19,8%, organinės medžiagos – 25,7%, azotas – 20%, fosforas – 2,5 karto, kalis – 25,6%, magnis – 42,4%)

* -Skaičiavimas atliktas pagal azoto leistiną įterpiamą kiekį – 170 kg/1 ha

Pavyzdys: jeigu įprastai papildomai su srutomis ūkininkas deda į 1 ha/ 150 kg kompleksinių mineralinių trąšų vasariniams kviečiams, tai tręšiant srutomis, kurios buvo apdorotos su „Humilat Compo“ produktu, pagal srutų kokybinius parametrus bus galima dėti mineralinių trąšų iki 48% mažiau arba net visai jų atsisakyti!

150 kg/1 ha kompleksinių mineralinių trąšų kaina apie 150 eurų, „Humilat Compo“ panaudojimas leis sutaupyti nuo 75 iki 100 eurų 1/ha vien tik tai pamažinus trąšas (vidurkis)*

Susidomėjote ir norite užsisakyti „Humilat Сompo“?

Tai lengva padaryti! Susisiekite su mumis info@humilat.lt arba telefonu +370 608 62 884 (Kaunas) / +370 658 37 044 (Klaipėda) / +370 658 69 446 (Vilnius).