Rudens sezono pradžia – tai labai atsakingas laikas, nuo kurio priklauso kitų metų žieminių javų derlingumas. Kiekvieno ūkininko uždavinys – priimti tinkamus sprendimus, kurių dėka žiemkenčių auginimo efektyvumo balansas bus teigiamas.

Su kokiomis problemomis gali susidurti ūkininkai šių metų rudeninės sėjos metų?

Dirvos drėgnumas ir pavėluota sėja.

Šiemet žiemkenčių sėja, ypač žieminių rapsų, dėl oro sąlygų gali vėluoti, ypatingai tose Lietuvos rajonuose, kur dirvožemis yra molingas. Tai paaiškinama dideliu iškritusių kritulių kiekiu, pavyzdžiui, Biržų rajone žemė šlapia, kai kur net kombainai su grūdais klimpsta. Iš kitos pusės – kitose Lietuvos rajonuose smėlingas dirvožemis gali būti labai sausas, o tai reiškia, kad drėgmės busimiems augalams gali pritrūkti.

Kaip čia gali pagelbėti „Humilat Grow“?

Viena iš huminių ir fulvo rūgščių savybių, kurių pagrindu ir yra sukurtas „Humilat grow“ preparatas – tai dirvožemio vandens režimo reguliavimas bei poringumo skatinimas. Kas užtikrina, esant dideliam dirvos drėgnumui, lengvesnį perteklinės drėgmės išgarinimą, o esant drėgmės trūkumui, pavyzdžiui, smėlingame dirvožemyje, apie 30 % didėja drėgmės sulaikymo geba, nes huminės rūgštis gali sorbuoti iki 300-400 % vandens.

Šiaudų perdirbimas ir patogenai.

Šiaudų skaidymasis dirvožemyje tampa labai aktualus šiomis dienomis, nes dažnai pasitaiko, kad šiaudai yra vienas iš šalutinių patogenams daugintis ir išlikti dirvožemyje rezultatų mažinantis potencialųjį žemės ūkio augalų derlingumą. Esant drėgmei ir šilumai gali prasidėti rūgimo procesas, ko rezultate turėsime išsiskyrusį didesnį metano dujų kiekį į aplinką, patogenų vystymąsi kas bus limituojantis veiksnys žemės ūkio augalų augimui ir vystymuisi.

Kaip čia gali pagelbėti „Humilat Grow“?

Panaudojus produktą didėja mikroorganizmų aktyvumas, o tai pat ir populiacija, kas yra svarbu šiaudų skaidymo procese. Mūsų preparatas – tai efektyvus būdas padidinti organinių medžiagų kiekį dirvožemyje ir paskatinti pagreitintą šiaudų mineralizaciją. Kaip jau buvo įrodyta, 2021 m. Joniškėlio bandymo stotyje atlikto tyrimo metu, „Humilat Grow“ pagreitina šiaudų mineralizaciją ir susiskaidymą iki 21% (kai kuriais atvejais ir daugiau).

Žiemkenčių ligos ir atsparumas šalnoms.

Dėl vėlyvos sėjos, pavyzdžiui, žieminiams rapsams ir žieminiams kviečiams nukenčia derlingumas, prarandama net iki 1 tonos derliaus, nes kuo vėliau žieminiai augalai pasėti, tuo ilgiau jie dygsta ir turi mažesnį atsparumą. Geriausiai žiemoja ir būna atsparesni ligoms tie augalai, kurie iki rudeninės vegetacijos pabaigos spėja gerai išsikrūmyti.

Kaip čia gali pagelbėti „Humilat Grow“?

„Humilat Grow“ panaudojimas sėkloms apvelti: padidina jų daigumą 6–8 % ir sutrumpina augalų sudygimo laiką 2-3 dienom. Tai pat sėklos apvėlimas padidina atsparumą tokioms ligoms, kaip pilkasis puvinys, juodoji dėmėtligė, fomozė ir baltasis (sklerotinis) puvinys (rapsams), šaknų ir pašaknų ligų, kviečių dryžligės, varpų septariozės (kviečiai) bei sumažina augalų patiriamą stresą, kai būna naudojamos augalų apsaugos priemonės. Be to, „Humilat Grow“ – tai natūralus biostimuliantas, kuris padidina šaknų masę ir pagerina maistinių medžiagų įsisavinimą, o tai leidžia sumažinti sėjimo normą 10-15%.

Pirmasis purškimas javams su „Humilat Grow“: padidina augalų krūmijimosi koeficientą, skatina šaknų sistemos vystymąsi, pagerina augalų atsparumą šalčiui.

Racionalus ir efektyvus huminių rūgščių naudojimas užtikrins stabilų ir gausų 2023 metų derlių. Tai puiki galimybė pelningai investuoti į savo verslą jau dabar!

Nepaisant pabrangusių kainų Lietuvoje, „Humilat Grow“ iki 2022 metų spalio 31 dienos visiems Lietuvos ūkininkams gali pasiūlyti savo produkciją senosiomis šių metų kainomis. Tai puiki galimybė pelningai investuoti į savo verslą jau dabar!

Humilat Grow. Naudojimo instrukcija