„Humilat Grow” komanda šį kartą apsilankė kiek neįprastame mūsų kraštui ūkyje – „Levandų ūkyje”, kuris randasi netoli Biržų rajono, šalia Vabalninko miestelio esančiame Mockūnų kaime.

„Levandų ūkis” – tai ramybės ir svajų užutėkis kiekvienam, ieškančiam gilesnio ryšio su gamta ir savimi. Ūkio šeimininkė Giedrė ir jos komanda sukūrė harmoningą erdvę, kurios kiekvienas kampelis kviečia sustoti, atsipūsti ir įkvėpti ramybės bei svaiginančio levandų aromato. Čia galima ne tik pasigrožėti levandomis, bet ir nusipirkti kosmetikos bei produktų – levandų hidrolatą, žvakes, odos priežiūros priemones, arbatas bei interjero puošybos detales.

Šiemet levandų ūkio vadovė Giedrė Rybalko prie levandų priežiūros ciklo pridėjo ir „Humilat Grow“ preparatą. Apie tai mes ir pasišnekėjome.

Giedrė Rybalko

Dėkojame, kad sutikote su mumis pasikalbėti. Labai džiaugiamės, galėdami būti jūsų svečiais! Kaip prasidėjo šis sezonas?

Šis sezonas, na… Pradėti, tikriausiai, reikėtų nuo pavasario: pavasaris buvo toks ilgas, šaltas. Kas įtakoja pačius mūsų augalų žydėjimus, nes dėl šito truputėli vėluoja netik levandų, bet ir kitų augalų žydėjimas.

Viskas atrodo labai gražiai. Ar teko susidurti su kokiais nors sunkumais šiemet?

Sunkiausiai buvo prabudinti augalus, daugiausiai, levandas, kadangi pačios jauniausios – pirmų, antrų metų turėjusios pabusti po žiemos labai sunkiai budo, tai ir yra pagrindinė problema. „Humilat” gelbėjo mus šį pavasarį.

Levandų Ūkis

Jūs pirmus metus naudojate „Humilat Grow” preparatą. Kokius augalus tręšėte su „Humilat Grow” ir kokie pastebimi rezultatai?

„Humilat Grow” naudojame pirmą sezoną. Ir kur daugiausiai naudojame? Pirmiausiai, budinti augalus. Mirkome šaknys – jurginų, kalijų ir tikrai buvo labai geras rezultatas. Taip pat naudojome įsišaknijimui. Šiais metais nusprendėme pasidauginti levandinus, būtent šakelėmis. Kas įdomiausiai, kad apdorojus „Humilat Grow” tirpalu prigijimas buvo net 90 %.

Taip pat mes turime jurginus, kuriuos irgi prabudinimui mirkome „Humilat” tirpale ir tikrai puikiai atsigavo, be to keletą kartu laistėme su „Humilat”. Jau greitai lauksime žydėjimo, bet vaizdas džiuginantis. Preparatą naudojame ir budinant kalijas, būtent dėl žiedų mes jas auginame, dėl grožio. Tai irgi labai puikus rezultatas. Ir pavasarį, kada jau sušilo orai, jau galėjome drąsiai išsodinti stiprias gražias kalijas, ir šaknys puikios buvo. Jau turime ir ankstyvus žiedus!

Dar preparatą „Humilat Grow” naudojome rožėms tręšti – laistėme jas „Humilat Grow” tirpalu papildomai su trąšomis. Ir jau tikrai matome rezultatą – rožės puikiai sužydėjo, gausiai, kvapniai ir jaučiasi, kad jos stipresnės ir atsparesnės ligoms.

Giedrė Rybalko

Kaip Jūs manote, su kokiais sunkumais, auginant levandas, jums padėjo susitvarkyti preparatas „Humilat Grow”?

Pagrindinė problema, kurią turime su levandomis – tai mūsų nepastovios žiemos, kada jos kaip ir pakelia šaltį, viskas tvarkoj. Bet dabartinė tendencija žiemų yra tokia, kad yra labai šlapios žiemos. O levandos – jos yra vienos iš tų, na kurios nemėgsta drėgmes pertekliaus, o tai įtakoja jų peržiemojimą.

Viename lauke mes turime pasodintas levandas, kurios yra antrametės. Ir mes joms naudojame „Humilat” preparatą. Pavasarį jos prabudo ir buvo labai silpnos, todėl sodinant jau į lauką mes mirkome jų šaknys „Humilat Grow” preparate, sodiname ir vėliau du kartus papildomai laistėme, ir jau matome rezultatą – jos pakilusios, jau auga. Ir rudenį turėsime vaizdą visai kitą.

Šiemet darėme eksperimentą – dauginame levandinus, kurias va iš krūmelių kirpome, mirkome jas „Humilat Grow” preparate ir dėjome į žemę įsišaknijimui. Ir turėjome labai puikų rezultatą – 90 % prigijo. Labai puikiai!

Labiausiai „Humilat Grow” padėjo man dauginant augalus. Poveikis buvo ir įsišaknijimui ir atgaivinimui po sudėtingos žiemos – tiek levandoms, tiek jurginams, tiek ir kitiems mūsų augalams. Manau, kad naudosime ir toliau, eksperimentuosime, kur galima dar „Humilat Grow” pritaikyti.

Giedrė Rybalko

Kokius produktus jus gaminate iš levandų? Kokius produktus labiausiai mėgsta jūsų klientai?

Mes savo ūkyje daugiausiai gaminame kosmetikos gaminius – tai būtent hidrolatai, kvapieji vandenys, gaminame ir kitus produktus. Galima naudoti levandas ir maistui, tai pat ir arbatas gaminame. Klientai mėgsta įvairius produktus – tai pirmiausiai hidrolatas, tuomet arbata, kvapnieji maišeliai, kūno šveitikliai, muilai.

Sėkmingas ūkininkas Lietuvoje – koks jis turėtų būti?

Ūkininkas Lietuvoje, manau, kad turėtų gerbti gamtą, mylėti tai, ką daro – mylėti savo darbą. Tuomet ir pagarba gamtai atsiranda, ir harmonija kartu su tuo. Tiesiog viskas turi sąsajas su žmogaus vidumi, su aplinka. Tik tai to galėčiau palinkėti ūkininkams Lietuvoje.

O mes linkime „Levandų ūkiui” sėkmes ir gero oro!